Janina Osewska „Te Wai Pounamu – obrazy znalezione” – fotografia

Ekspozycja wystawy do końca czerwca 2015
8 maja 2015 o godz. 18.00

zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii z Nowej Zelandii
Janina Osewska „Te Wai Pounamu – obrazy znalezione”

JANINA OSEWSKA – autorka wierszy i fotografii. Opublikowała tomiki wierszy: W stronę ciszy (2003), Do czasu przyszłego (2007) oraz album okruchy (2011). Ogłosiła reportaże z podróży: Tętno Manhattanu oraz Zapach prochu i pachnideł – Liban oraz liczne artykuły o tematyce krajoznawczej. Realizowała projekty fotograficzne w Nowym Jorku, Libanie i Syrii. Fotografie zamieszczała w antologiach i tomikach poezji, oraz wielu czasopismach: turystycznych („Poznaj swój Kraj”, „Podróże”), kulturalno-krajoznawczych („Jaćwież”), literackich („Wiadomości Literackie”, „Topos”, „Borussia”), edukacyjnych („Dyrektor Szkoły”, „Edukacja i Dialog”, „Głos Nauczycielski”), regionalnych („Przegląd Augustowski”), a także w albumach (Augustów. Miasto królewskie) i w katalogach pokonkursowych (Wszystkie Dzieci Świata 2009, 2012, 2013, FotoOpen 2011, 2013, Portret 2013). Za pracę pt. „Mężczyzna z koniem” otrzymała wyróżnienie Jerzego Piątka na XII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Portret 2013”. Jest autorką indywidualnych wystaw fotograficznych. Bierze udział w wystawach zbiorowych. Jej fotografie znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, USA i w Australii.

Wystawy indywidualne
2003 – Muzeum im. Marii Konopnickiej Oddział Muzeum Okręgowego, Suwałki – „Okruchy”
2003 – Miejski Dom Kultury, Augustów – „Ujrzane”
2004 – Galeria K2, Gołdap – „ Okruchy”