Kasia Waraksa „Moja planeta” malarstwo

Do 10 grudnia 19
27 września 2019 o godz. 18.00

zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa Kasi Waraksy „Moja planeta”

Kasia Waraksa

Malarka i śpiewaczka (jak mówi sama o sobie). Mieszka na Mazurach we wsi Grądzkie, gdzie wraz z mężem, muzykiem – gitarzystą – Zygą Waraksą prowadzą „Wiatrak Art”, klimatyczne miejsce, w którym raz w roku organizują „Wietrzne spotkania z poezją”.

Artystka zdobywała doświadczenie w ikonografii na Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie (jest autorką dwóch ikonostasów w cerkwiach unickich w Giżycku i Kruklankach). Inspiracje do twórczości plastycznej czerpie ze wspomnień, przeżyć i fantastycznych wizji. Oprócz ciekawej formy, kompozycji czy pięknej kolorystyki sympatycy malarstwa narracyjnego, symbolicznego odnajdą w jej pracach przede wszystkim podtekst literacki.

Wystawa Kasi Waraksy w Centrum Sztuki Współczesnej Galerii Andrzeja Strumiłły w Suwałkach ma charakter retrospektywny. W ramach ekspozycji zaprezentowane zostaną prace przekrojowe i cykliczne z różnych okresów, ukazujące proces zmian i ścieżki poszukiwań twórczych artystki.

Wystawa będzie prezentowana do 10 grudnia 2019.

Linki: