Piotr Malczewski – Magiczny Bajkał – Diaporamy

14 maja (sob) 2011

z cyklu „Prezentacje Cyfrowo” w czasie Nocy Muzeów 2011 zapraszamy Państwa do CSW na

pokaz fotografii Piotra Malczewskiego „Magiczny Bajkał” w dwóch odsłonach:

Magiczny Bajkał Jesień 2006 r. – godz. 20.00

Podróż kajakowo – piesza. Przez miesiąc płynęliśmy 29 letnim składanym kajakiem podczas złotej syberyjskiej jesieni.

Magiczny Bajkał Zima 2011 r. – godz. 22.00

Żywioł zatrzymany w lodzie. Zastygłe abstrakcyjne światy zatrzymane w zamarzniętej tafli Bajkału. Lodowe rzeźby, nabryzgi i cisza…

Zapowiedź: http://www.youtube.com/watch?v=-oANP0AiCF0

Piotr Malczewski jest fotografem przyrody i podróżnikiem. Ukończył Studium Fotografii Profesjonalnej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z agencjami fotograficznymi i wydawnictwami w kilku krajach (Francja, Niemcy, Szwajcaria). Jego zdjęcia znajdują się w publikacjach turystycznych, artystycznych, naukowych, czasopismach i albumach m.in.: Wigry, X lat Wigierskiego Parku Narodowego, Kanał Augustowski. W 2007 ukazał się jego autorski album pt. „Rospuda”, potem „Magiczny Bajkał” i w 2010 r. album „Wigry. Kraina Wody i Nieba”. Zdobywał też nagrody w konkursach, m. in.: w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Parki Narodowe Polski – I miejsce 2000r., I miejsce 2001r. oraz nagroda specjalna w II Międzynarodowym Niekonwencjonalnym Konkursie Fotograficznym. W dorobku Malczewskiego znajdują się przede wszystkim fotografie przyrodnicze, artystyczne i podróżnicze. Mieszka w Budzie Ruskiej nad Czarna Hańczą w Wigierskim Parku Narodowym. Stworzył tam galerię fotografii, w której prezentuje m.in. swój dorobek fotograficzny w postaci wystaw i tematycznych pokazów slajdów z Suwalszczyzny oraz z wypraw do Azji Centralnej. Organizuje również warsztaty fotograficzne – Fotografia, Przyroda i Czary. Współpracuje ze szkołami, domami kultury, galeriami, organizując wystawy fotografii, spotkania autorskie i pokazy slajdów z opowieścią o tematyce: Wigierski Park Narodowy, Czarna Hańcza, Kanał Augustowski, Bocian Biały, Bóbr, Ciekawostki przyrody, Zima, Widziane w wodzie, Syberia – Bajkał, Bajkał kajakiem, Przez Kraj Urianchajski, Mongolia – Konno, Żaglowozami przez pustynię Gobi.

e-mail: budaruska@wp.pl,

http://www.piotrmalczewski.com/

http://www.warsztaty-fotograficzne.com/

Bajkał. Najgłębsze jezioro świata, ponad 600 km długości, nazywane Świętym Morzem. Niesamowita przezroczystość i kolorystyka wody, zaskakujące pejzaże, różnorodna przyroda, ciekawe historie ludzi, piękne góry, groźny żywioł wody, nieskończony błękit… Można by wiele mówić o Bajkale, lecz wszystko to prawda.

Piotr Malczewski.

Zapraszamy!

Top