Noc Muzeów 2012 Program

tloCSW & Galeria Andrzeja Strumiłły w Suwałkach  –  19 maja 2012

PROGRAM

19.30 – Pokaz filmów autorskich Grzegorza Sadowskiego /Suwałki/ – I część, projekcja filmów: „Powieki” i „Genesis” (łączny czas projekcji – ok. 10 min.)

20.30 – autorska prezentacja fotografii z Suwalszczyzny Marcina Wróbla /Suwałki/: „Cztery pory roku” (czas pokazu slajdów – ok. 30 min.)

23.00 – Pokaz filmów autorskich Grzegorza Sadowskiego /Suwałki/ – II część, projekcja filmów: „Gemba” i „Ekranizacja” (łączny czas projekcji – ok. 10 min.)

O autorach:

grzegorz_sadowski

Grzegorz Sadowski

– nie doszły foto/video. Foto za mało, video za dużo. Nie dokonał jeszcze niczego ważnego dla ludzkości, nie osiągnął mniejszej połowy wyznaczonych celów. Kolejny, który nadal nie wie co oznacza mała biała plamka w sercu*.  Jednak uczy się tworzyć reguły. Lubi się zachwycić. Lubi gwiazdki pod powiekami. Zaczął nosić kaptur.

* tekst odnosi sie do filmu Jorgena Leth „Doskonały człowiek”.

marcin_wróbel

Marcin Wróbel

Urodziłem się w 1971 r. w Białymstoku. Mieszkam i pracuję  w Suwałkach, jestem  psychiatrą. Fotografia jest moją pasją od ładnych paru lat. Zajmuję się głównie pejzażem, a moim ulubionym tematem jest najbliższa mi Suwalszczyzna.  W obrazach fotograficznych,  obok piękna  i harmonii, szukam przekazu emocjonalnego, duchowego i historycznego. Uczestniczyłem w wielu projektach i wystawach zbiorowych. Miałem dwie wystawy indywidualne (Egipt- 2006 r., Mierzeja Kurońska- 2007 r., Suwalszczyzna- 2011 r.). Moje zdjęcia ukazywały się w publikacjach Wydawnictwa Kreator, m.in. album „Podlasie. Zielone płuca Polski”. Zdobywałem nagrody i wyróżnienia na konkursach fotograficznych. Należę do Suwalskiej Grupy Twórczej (SGT) oraz Fotoklubu Wigierskiego.

Ponadto zwiedzanie aktualnych wystaw w galerii: Ellen Banks „Musical manifestations” – malarstwo oraz stała wystawa „Psalmy” Andrzeja Strumiłły.

Zapraszamy!

Top