NOC MUZEÓW 2016

14 Maja 2016 – NOC MUZEÓW

PROGRAM

19:30

 

02 plotkarka 1

 

Anna Kowal ,,12 Bab” – wiersze Jantka z Bugaja w interpretacji Krzysztofa Globisza: prezentacja multimedialna.

ANNA KOWAL – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Adama Myjaka na Wydziale Rzeźby w 2002 roku. Obecnie zajmuje się malarstwem i fotografią, tworząc wielkoformatowe obrazy, które są połączeniem obu tych dziedzin. Punktem wyjścia do poszukiwań formalnych są fotografie, które poddane obróbce za pomocą współczesnych technik cyfrowych i tradycyjnych technik malarskich, stanowią w efekcie końcowym wypadkową malarstwa i fotografii, charakteryzującą się uporządkowaną, wręcz minimalistyczną formą przedstawień. Tematyka prac dotyka relacji międzyludzkich, obrazując prawdziwą naturę człowieka z wszystkimi jego ciemnymi i jasnymi stronami.

Artystka od kilku lat mieszka i pracuje w Bęczynie (woj. małopolskie), gdzie najbliższe otoczenie stało się źródłem inspiracji jej twórczości. Poszukiwania artystyczne pchnęły ją do stworzenia wielopłaszczyznowego projektu „Dialog 1:1”, który został zrealizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Prowadzi Pracownię Twórczą BĘ202, w której realizowane są plastyczno-edukacyjne zajęcia i projekty dla dzieci i dorosłych.

20:30 

Mala Szkola Foto 12 lat1

 

XII lat Małej Szkoły Fotografii; spotkanie z Radosławem Krupińskim, założycielem Małej Szkoły Fotografii.

RADOSŁAW KRUPIŃSKI – fotograf działający od ponad 20 lat, jako animator życia kulturalnego i artystycznego Suwalszczyzny; współzałożyciel (razem ze Stanisławem J. Wosiem) klubu i galerii fotografii  PAcamera w Suwałkach oraz założyciel galerii fotografii im. Edwarda Hartwiga w Domu Pracy Twórczej w Wigrach (działającej pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików), zlikwidowanej przez Ministerstwo Kultury w 2012 r.; fotoreporter i fotograf studyjny (m.in. etatowy fotograf wydawnictw koncernu Agora i wydawnictwa Murator w Warszawie w latach 1999-2004);  obecnie wykładowca białostockiej Akademii Fotografii. 

Mała Szkoła Fotografii powstała w 2004 roku jako – pierwotnie – część działalności gospodarczej prowadzonej przez Radosława Krupińskiego w ramach jego firmy usługowej Camera Art Studio i obejmowała edukację fotograficzną w zakresie pozaszkolnych form edukacji artystycznej. Obecnie Mała Szkoła Fotografii jest bardziej znakiem niż szkołą w znaczeniu popularnym … O historii szkoły, jej sukcesach i fotograficznej misji opowie Radosław Krupiński, prezentując wiele ciekawych relacji z warsztatów fotograficznych oraz prace swoich podopiecznych.

21:30

SD-1

 

PROJEKT STACJA ; PREZENTACJA FILMU
Projekt Stacja został zainicjowany przez Annę Kowal  i Bartosza Ślizewskiego z Pracowni Twórczej BĘ202 oraz Krzysztofa Globisza i Martę Kalfas –  studentkę Łódzkiej Szkoły Filmowej; pomysł o tematyce prospołecznej, włączający w aktywność twórczą mieszkańców gminy Brzeźnica (woj. małopolskie)
Do realizacji zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy gminy (powyżej 18 roku życia) chętni do zajęcia swojego miejsca na ścianie galerii, przeistoczonej na ten jeden dzień ze starej stacji kolejowej PKP w Brzeźnicy.

DSC_0862 DSC_0759

 

Podczas Nocy Muzeów 2016 w galerii można obejrzeć następujące ekspozycje:

– Anna Kowal ,, Dialog – 12 bab”

– Andrzej Strumiłło – ,, Dzienniki A4” – rysunek

Top