Zajęcia plastyczne „Ramka do ulubionej fotografii”

ramkaW terminie od 14.02 – 9.03.2012 r. zapraszamy serdecznie grupy  na zajęcia plastyczne pn.: Ramka do ulubionej fotografii.

Podczas zajęć dzieci zapoznają się z prezentowaną  aktualnie w galerii wystawą fotograficzną Michała Zielińskiego „Moje miejsce już tam”, której głównym tematem jest portret człowieka jako dokument – ślad pamięci dla przyszłych pokoleń. Dzieci obejrzą również krótką prezentację przedstawiającą typy fotografii portretowej oraz zapoznają się z technikę decoupage, przy pomocy której wykonają ozdobną ramkę do oprawienia swojej ulubionej fotografii. Naszym celem jest rozwijanie wyobraźni i zręczności dzieci oraz uwrażliwienie na wartości społeczne – ważną w kształtowaniu osobowości każdego człowieka rolę starszego pokolenia (babci, dziadka).

Efektem zajęć będzie wykonanie przez dzieci w technice decoupage oryginalnej, artystycznie ozdobionej ramki (na gotowym passe-partout) do oprawienia fotografii własnej lub rodzinnej.

W ramach zajęć zapewniamy wszystkie materiały do wykonania pracy, dodatkowo dzieci, jeśli chcą, mogą przynieść ze sobą kserokopie fotografii rodzinnych lub inne ilustracje, wydruki komputerowe ulubionych osób, zwierząt, miejsc itp. (do ewentualnego wykorzystania przy zdobieniu ramek).

Decoupage — technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio przygotowanej powierzchni (może to być karton, drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z cienkiego papieru, serwetki, bibułki, folii itp. Klasyczna technika polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby „wtopił się” całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany. Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper” – wycinać.

Podobnie jak w roku ubiegłym, koszt 2 – godzinnych zajęć od osoby – 3 zł.

Zapraszamy do ustalania terminów zajęć telefonicznie – tel. 87 5651132  (Prowadzące zajęcia: Alina Chmielewska i Katarzyna Jaskólska).

Top